Kiralama Sözleşmesi

Post Featured Image

Kiralama Sözleşmesi

EMLAK KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

CİNSİ : KONUT ( EŞYALI VİLLA )

 İLİ : MUĞLA            İLÇESİ : FETHİYE

VİLLA ADI  :  

Kiracı Adı Soyadı :                                                                                          ID / PASAPORT NO  : 

Toplam Misafir Sayısı  :    

Kiralama Bedeli      :                                                                      Giriş Tarih ve Saati :    

Toplam Gün Sayısı :                                                                      Çıkış Tarih ve Saati :    

Kiracı                                               ile Kiralayan ;                                          yukarıda kayıtlı emlakın aşağıda belirlenen koşullarda kiralanması için anlaşmışlardır.

1 - Kiralama bedeli kaporası kiralayan kişinin IBAN numarası hesabına havale yapılacak, geri kalan kısım                                             ( eve giriş ) chek-in zamanında nakit olarak ödenecektir. Bahçe bakımı ve havuz bakım giderleri, elektrik, su, internet vb giderler ev sahibine aittir.

2-  Kiracıdan eve giriş yaptığında hasar depozitosu olarak 5.000 TL alınacaktır ( evden çıkışta ) chek-out  yapılan kontrolde kiracının evde herhangi bir hasara ve kayba yol açmadığı tespit edilirse bu meblağ çıkışta kiracıya iade edilecektir

3- Kiracı; evdeki mobilya eşya ve tüm araç  gereçlere, bahçe ve havuz ekipmanlarına özen göstermelidir. Kiracı, kendi hatasıyla oluşan hasar ve zarardan sorumlu olur. Bu tür zararların telafisi kiracıdan tahsil edilir. Herhangi bir zarar oluştuğunda veya evde tehlike oluşturabilecek bir durum meydana geldiğinde kiracı, kiralama yetkililerine derhal haber vermelidir. 

4- Kiracı evi sadece tatil konaklama amaçlı kullanacağını ve kiralama dönemi sonunda en geç kontrattaki çıkış saatinde herhangi bir uyarı yada kanuni yaptırıp gerektirmeden evi boşaltacağını kabul ve taahhüt eder.

5- Evde kalan kişi sayısı evdeki yatak kapasitesine uygun olmalıdır. Kontratta belirtilen kişi sayısının üzerinde konaklama yapılamaz. Bunun aksi  durumunda  kiracılar eve kabul edilmez ve ön ödeme iadesi yapılmaz. Kiracı kiralama sürecinde evde konuk değişimi ve kişi sayısı artırımı yapamaz.

6- Kiracı konaklama boyunca güvenlik kurallarına uymakla, kendi güvenliğini ve sağlığını korumakla yükümlüdür. Konaklama süresince oluşabilecek kaza, yaralanma ve diğer olumsuzluklardan dolayı ev sahibi sorumlu değildir.

7- Aşırı gürültü, taşkınlık, eve ve çevreye zarar verme, diğer site sakinlerini rahatsız etme gibi faaliyetler sergileyen kiracılar maksimum 2 defa uyarılır. Rahatsızlığın devamı durumunda ev sahibi kiracıları ücret iade etmeksizin evden çıkartma yetkisine sahiptir.

                                                                                                                                                                         Tarih

                           KİRACI                                                                                                                              KİRALAYAN