Tatil için Villa Kiralamanın Avantajları

Post Featured Image

Tatil için Villa Kiralamanın Avantajları

Tatil, pek çok araştırmaya ve kişisel değerlendirmeye göre, keşfetmeye başlanıldığında dinlenmeyi sağlamaktadır çünkü insan, doğası gereği yeni yerler görmekten zevk alır. Sürekli aynı yerde tatile gitmek, kişinin kaçtığı monotonluğu yeniden yaşattığı için tatil değil, yer değişikliği ya da ev değişikliğidir. Bu bakımdan, hareket halinde olmak, keşfetmek ruhsal, ekonomik ve sosyal açıdan tek bir yerde olmaya göre daha sağlıklı; pek çok açıdan da daha avantajlıdır.

Tatil için Villa Satın Almanın Dezavantajları

Villa kiralamanın avantajları pek çok yönden satın almaya göre daha fazladır. Hem ekonomik hem sosyal hem de psikolojik yönden, villa satın almak, daha doğrusu yerleşmek, doğru bir tercih değildir.

Ekonomik açıdan değerlendirilecek olursak bir villa almak için ödenen para ile villa kiralamak arasında önemli farklar vardır. En önemlisi sadece üç ayın belli bir zamanı gidilen bir yer için sürekli bakım yapılması, aidat ödenmesi gerekir. Ayrıca ev, yazlık ya da yayla gibi bir yerde olacağı için villanın bakımına ve tadilatına ciddi bütçeler ayırılmalıdır.

Sosyal açıdan, sürekli aynı insanları görmek, her sezon aynı kişilerle birlikte olmak tekdüze bir ilişkiye neden olur. Ayrıca sosyal ortam her zaman iç açıcı olmayabilir. Bu durum, yani şehirdeki monotonluğun yaşanması kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkileyecektir.

Tüm bunlar yerine, her yaz ya da istenilen sezonda, bakımı yapılmış, yepyeni villalarda enfes bir tatil yaşayabilir; yeni yerler ve insanlar keşfedebilirsiniz.

Tatil için Villa Kiralamanın Avantajları

Tatil için villa satın almak yerine kiralamak, pek çok açıdan bakıldığında daha avantajlı, kârlıdır. Ekonomik, sosyal, psikolojik yönden, kişinin sürekli hareket halinde olması önemli bir dinlenme ve kendini yenileme fırsatıdır. Bu fırsatı kiralık villa sayesinde konfor ile birleştirerek her tatili unutulmaz kılmak işten bile değil.

Ekonomik açıdan, villa sahibi olmak, evin sürekli bakımı ile meşgul olmak ya da site içindeyse aidat vermek bütçe için yorucudur. Bunun yerine, sizin yerinize bakımı yapılmış, temizlenmiş, hiçbir eksik bırakılmamış villaları kiralamak daha uygun ve ekonomiktir.

Yeni yerler keşfederken ev huzurundan kopmamak ve yeni arkadaşlar edinmek, yeni bir sosyal ortama girmek kısaca tatilin tadını çıkarmak tatil için villa kiralama ile mümkün olabilmektedir. Sürekli yenilenen arkadaş ortamı, farklı insanlar ve onların kültürleriyle tanışmak bireyin iç dünyasını zenginleştirip güzelleştirmektedir. Bu bakımdan tatillerde tek bir yerde kalmak yerine villa kiralama seçeneklerini değerlendirmek, kaşif tarafı yitirmemek bireyin kendisine yapacağı en güzel şeydir.

Zaman bakımından değerlendirilme yapıldığında, villa satın almak akla yakın gelebilir ama üç ay ya da tüm tatil aynı yerde olmak, aynı sosyal ortamda bulunmak, aynı şeyleri yapmak tatil değil ancak ev değişikliği olur. Bu bakımdan üç – dört aylık yeni bir tekdüze süreci yerine bir haftalık keşif ve hareket dinlenmeyi, enerji toplamayı sağlar.

Villa kiralamak yeni yerler keşfetmek ve bunu da rahatlığı koruyarak yapmak anlamına gelir. Bu bakımdan, villa satın almak yerine villa kiralamak gerçek anlamda tatil yapmak, anı biriktirmek demektir.