Pandemi Döneminde Güvenli Tatil Seçeneği

Post Featured Image

Pandemi Döneminde Güvenli Tatil Seçeneği

Tüm dünyanın baş ettiği Korona virüsünün neden olduğu salgın hayatımızı pek çok açıdan yeniden şekillendirmemize yardımcı oldu. Hijyen kurallarına artık daha çok dikkat eder olduk ama en önemlisi işletmeleri hizmeti yanında temizliği ve salgına karşı aldığı tedbirlere göre seçmeye başladık. Tüm bu durumlar günlük yaşantımızı temelden değiştiredursun tatil alışkanlıkları da sorgulanmaya başlandı: Kalabalıklar ne kadar güvenli, hijyen herkesin her an temas ettiği yerde nasıl sağlanacak, açık büfeler ne kadar hijyenik, dezenfeksiyon sıklığı temas sayısı ile doğru orantılı mı, konaklamada otel ve pansiyonlar ev kadar güvenli mi?..

Tüm bu soruların en önemlisi tatilde konaklama. Konaklama önemli çünkü dışarıda azami dikkat ettiğimiz şeylere, dinlenme esnasında dikkat etmeyebiliriz. Örneğin tatil esnasında dışarıda giyilen kıyafetler ile odaya girmeyebilirsiniz ama odanızda, dinlenme ya da uyuma sırasında sürekli kalkıp el yıkamazsınız. Ayrıca odanızı temizleyen kişilerin hasta olma durumu olduğu ya da odanıza gelmeden dokunmak zorunda kaldığınız onca alan büyük soru işaretlerine neden olmaktadır.

Salgın Döneminde Evinizin Güvenliğini Bulabilirsiniz

Kış da yaz fark etmeksizin, tatilinizin konaklama ihtiyacını otel odasından villaya taşıyarak riski en aza indirmeniz mümkün. Riskin neredeyse sıfır olmasının en önemli nedeni villaların kiralama süresi boyunca yalnızca size ait olması. İçerisinde her türlü temizlik malzemesi bulunan villalarda, kendinizi evinizde hissedebilir, siz de tedbir alarak salgının tatilinize misafir olmasını engelleyebilirsiniz.

Aile ile tatil, salgın döneminde zor denilir. Bunun en önemli nedeni çocukların temasının yetişkinlerden daha fazla olması ve onların, maalesef virüs ve mikroba karşı bizden daha duyarlı olmaları. Tüm bu durumları engellemek ve keyifle tatile devam etmek için de otel – pansiyon gibi kalabalıklardan uzak durmak, konaklama ihtiyacını villa kiralayarak karşılamak en akıllıca çözüm olacaktır.

Pandemi Temasın Olduğu Yerdedir

Pandemi döneminde ya da sonrasında, temizlik alışkanlıklarımız ve bugün dikkat ettiğimiz güvenlik noktaları yarın da değerini koruyacak gibi duruyor. Bugün değiştirilen alışkanlıklar, yine bir salgın yaşandığında bizi daha kolay atlatır hale getirecektir. Tüm bu nedenlerden ötürü değişen tatil anlayışımız, villa kiralama seçeneğini daha görünür kılıyor. Peki, doğal bir koruma alanı oluşturan villaların salgınının yayılmaması için aldığı tedbirler nelerdir?

Elit Villam, tatil villalarının temizliğinde şu tedbirleri alarak tatilinizi aklınızda şüphe kalmadan geçirmenizi temenni etmektedir:

  • Villalar misafirler çıktığı anda temizlenir ve dezenfekte edilir.
  • Dezenfeksiyon sırasında odalarda koku kalmamasına özen gösterilir.
  • Villadaki banyo ve tuvalet gibi hijyen noktalarında, eve uygulanan temizlikten ayrı bir program uygulanır.
  • Villa temizliği esnasında temizlik görevlilerinin korunma gereçleri bulunur. Eldiven takılır, maske ve mesafe kurallarına uyulur.
  • Evde sık dokunulan noktalar, temizlik boyunca aralıklarla dezenfekte edilir.
  • Kiralanan villadaki bahçe ve havuz temizliği, giriş temizliği ücretsiz olarak yapılır. Kiracıya rahatsızlık vermeden gün aşırı temizlik sağlanır.
  • Villada sizden başka bir kiracıdan herhangi bir şey bırakılmaz.
  • Villa uzun bir süre kiralanmamışsa aralıklarla temizlik gerçekleşir.

Tüm bu tedbirlerin yanında, villa seçeneklerinde görüldüğü üzere evde temel ihtiyaçlar bırakılır. Ayrıca bulaşık, çamaşır makinesi gibi temizlik gereçleri de kullanıma sunulur. Siz de böylelikle ev rahatlığında sağlığınıza daha çok dikkat edebilir, tatilinizi en sağlıklı şekilde noktalayabilirsiniz.